DEKORATYVINIŲ AUGALŲ PRIEŽIŪROS PO PASODINIMO REKOMENDACIJOS

 

Naujai pasodintiems dekoratyviniams augalams, svarbiausia užtikrinti drėgmę nuo pat pasodinimo pradžios.  Tikslų kiekį, reikalingą dekoratyviniams augalams augantiems lauko sąlygomis, itin sudėtinga nusakyti, nes lemia daug faktorių, tokių kaip kiekvieno augalo rūšies poreikis drėgmei, dirvožemis, oro temperatūra, kritulių kiekis, pasodinimo vieta saulėta ar pavėsinga. Laistoma tiek, kad dirvožemis aplink augalą būtų drėgnas +/- 60-80 cm plotyje ir +/- 60 cm gylyje (medžiams ir didesniems krūmams), taip užtikrinant pakankamą drėgmės kiekį šaknims. Dirvožemis turi būti drėgnas, bet ne šlapias (suspaudus dirvožemį neturėtų sunktis vanduo). Naujai pasodintus augalus BŪTINA papildomai laistyti bent 2 metus, rekomenduoja ir ilgiau, atsižvelgiant į augalo augimo vietą ir natūraliai gaunamos drėgmės kiekį. 

  • Trumpalaikiai lietūs sudrėkiną dirvą dažnai tik pačiame paviršiuje, todėl nepaisant lietaus reikėtų turėti omenyje, kad dirvožemis turi būti drėgnas ne tik paviršiuje, bet ir gilesniame sluoksnyje. Dėl tos pačios priežasties, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad žolės laistymo nepakanka dekoratyviniams augalams, ypač didesniems, nes žolės laistymas sudrėkina tik paviršinį dirvos sluoksnį +/- 10-15 cm.
  • Rudenį laistoma rečiau, būtina prilieti gausiai po pasodinimo, o po to atsižvelgiant į kritulių kiekį.
  • Itin svarbu, pradėti laistyti pavasarį kai tik jau atšyla žemė, o vasara – visuomet užtikrinti pakankamą drėgmės kiekį, ypač atidžiai stebėti esant karštai vasarai, nes sudžiovinti naujai pasodintą medį galima labai greitai, o pirmais metais, leidžiant naujas šaknis augalas itin jautrus drėgmės trūkumui.
  • Neleisti žemei perdžiūti ypač aktualu pirmus metus, kol augalas įsitvirtina naujoje vietoje. Įprastai pirmą vasara siūloma lieti gausiai bent 1 kartą savaitėje. Jeigu yra galimybė ir poreikis – pasidaryti automatinį laistymą augalams.
  • Svarbu! Užtikrinti, kad nebūtų stovinčio vandens medžio sodinimo vietoje, nes tuomet pus šaknys.
  • Pastebėjus kintančią lapų spalvą vegetacijos metu, t.y. pavasarį/vasarą – iš karto tikrinti dirvožemio drėgnumą, ar per sausa, ar per šlapia.
  • Medžiai po pasodinimo, privalo būti sutvirtinti kuolais arba kitais medžio tvirtinimo būdais, tam, kad naujai leidžiamos šaknys netrūkinėtų judinant vėjui medį ir augalo šaknys įsitvirtintų naujoje vietoje. Jei medis/medžio šaknų gumulas neturi stabilumo, trūkinėja šaknys ir augalas gali neprigyti.
  • Stebėti, kad žiemos metu nepatektų keliuose naudojamos druskos, jei medžiai pasodinti prie kelio.
  • Tręšimas. Iš karto po pasodinimo nerekomenduojama augalo tręšti, nes dažnai substratas, naudojamas sodinimo metu, būna jau su trąšomis ir iškyla galimybė pažeisti naujai leidžiamas šaknis. Bet galima naujai pasodintiems augalams naudoti augimo aktyvatorius skirtus skatinti persodinamų augalų įsišaknijimui.
Patogus pristatymas
Pristatome į namus arba atsiėmimas augalų centre Trakuose
Pilnas augalų asortimentas
Augalų, kurių nerandate e-parduotuvėje, teiraukitės info@soltra.lt